Аудан жаңалықтары

16 Ақпан 2018 10:21
Өрт қауіпсіздік айлығы жалғасуда

Алматы облысының әкімдігінің № 34 қаулысына сәйкес ағымдағы жылдың 1 ақпан мен 28 ақпан аралығында Ақсу ауданы аумағында «Өрт қауіпсіздігі айлығы» жарияланды. Айлық жүргізу кезіне Ақсу ауданы Төтенше жағдайлар бөлімімен Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі, «Ішкі істер бөлімі, жергілікті атқарушы органдардың, қызметкерлерімен бірлесіп атқарылатын бірқатар іс шаралар жоспарланды. Жоспарланған шараларды жүргізудің негізгі мақсаты – жазатайым оқиғалардың алдын алу, қауіпсіз өмір салтын насихаттау, сондай-ақ, өскелең ұрпақ арасында ғана емес, сондай-ақ, ересек тұрғындардың арасында қауіпсіз тіршілік әрекеті мәдениетін қалыптастыру.

16 Ақпан 2018 09:48
Салық кодексінің нормаларын түсіндіру семинар өткізетінін хабарлайды.

Алматы облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті түсіндіру жұмыс басқармасы жаңа Салық  кодексінің нормаларын түсіндіру бойынша  Ақсу, Сарқан аудандарының салық төлеушілеріне арнап, 22.02.2018 жылы Сарқан қаласы,Тәуелсіздік көшесі 115 «Нұр Отан»ғимаратында семинар өткізетінін хабарлайды.

15 Ақпан 2018 17:01
Қағазбастылықтан құтқаратын «Анықтамасыз қызмет» сервисі іске қосылды

Бұл туралы «Азаматтарға арналған үкіметтің» төрағасы Абылайхан Оспанов мәлімдеді. Енді азаматтар мемлекеттік органдарға мекенжай анықтамасын, сондай-ақ жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және жылжымайтын мүліктің болуы/болмауы туралы анықтамаларды қағаз жүзінде апаруға міндетті емес.

ҚР Премьер-Министрінің орынбасары Асқар Жұмағалиевтің тапсырмасымен электрондық үкімет порталында «Анықтамасыз қызмет» - «Paper free»  сервисі іске қосылды. Жаңа пилоттық жобаға сәйкес SMS-хабарлама арқылы қызмет алушының рұқсаты расталған жағдайда үшінші тұлғаларға ақпараттық анықтамалар ұсынуға мүмкіндік береді. «Биыл 25 қаңтардан 5 ақпанға дейін халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы 312 мың электрондық анықтама берілді. Бұл орайда біз сауалнама жүргізіп, анықтамалардың 45 пайызын азаматтар коммуналдық қызметтер мен білім беру мекемелеріне тапсыру мақсатында алғанын анықтадық»,- дейді «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясының төрағасы Абылайхан Оспанов.

15 Ақпан 2018 16:24
«Су тасқының алдын алайық»

Алматы облысы әкімдігінің 2017  жылғы 13 желтоқсандағы №557 қаулысын басшылыққа ала отырып, 2018 жылы аудан аумағында болуы мүмкін қар көшкіні, жер көшкіні, су тасқыны, су басу, сел жағдайына дайындық және тұрғындардың, шаруашылық объектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету және шығынды азайту мақсатында төмендегі іс-шаралар жүзеге асыру.

09 Ақпан 2018 12:47
МЕМЛЕКЕТТІК КІРІСТЕР БАСҚАРМАСЫНДАҒЫ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚПЕН КҮРЕСТІҢ ҮШ НЕГІЗГІ БАҒЫТЫ

Жемқорлықпенкүресбарысыкүнсайынқарқыналыпкеледі. Дегенмен, өкінішкеқарайжегіқұртқаайналған осы бірқатерлідерттенбойынаулақұстағысыкелмейтіндердіңқатары да уақытөткенсайынартыпкеледі.

Мемлекеттік кірістер басқармасындасыбайласжемқорлықпен  күресүшнегізгібағытбойыншажүзегеасыралады.

09 Ақпан 2018 12:46
Салықтық берешегі бар салық төлеушілердің тізімдерін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау

Салық органдары салықтық берешек туындаған күннен бастап төрт ай ішінде өтелмеген:

дара кәсіпкерлердің, жеке практикамен айналысатын
адамдардың – республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарына қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің 10 еселенген мөлшерінен асатын;

09 Ақпан 2018 12:44
БІЗДІҢ ҚОҒАМДА СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ОРЫН ЖОҚ

Бүгінгітаңдамемлекеттіңсыбайласжемқорлыққақарсыфункциясынқұқыққорғауоргандарыныңжұмысытұрғысынанғанақараумүмкінемес. Мемлекетбасшысыныңбастамасыбойыншабасталғанәкімшілікжәнеконституциялықреформалардыіскеасыруерекшемаңызғаиеболыпотыр. Бұләкімшілікреформалардыңмәні мен мазмұнысыбайласжемқорлыққақарсыкүрестікүшейтуге, азаматтардыңқұқықтары мен бостандықтарынқорғаужүйесіноданәрінығайтуғабағытталған.

08 Ақпан 2018 16:42
Өсімдіктер карантині саласындағы көрсетілетін мемлекеттік қызметтер.

Өсімдіктер карантині жөніндегі Мемлекеттік іс шаралар Қазақстан Республикасының Ұлттық қауыпсіздігін қамтамасыз етудегі жүйесінің құрамдас бөлігі болып табылады.Мемлекеттік органдар,жеке және заңды тұлғалар 11 ақпан 1999 жылғы ҚР «Өсімдіктер карантині» туралы Заңын және 29 маусым 2015 жылғы ҚР аумағын карантиндік объектілерден қорғау ережесінің орындалуын қамтамасыз етуге міндетті.

02 Ақпан 2018 17:01
Ақсу ауданында «Қауіпсіз көлік» атты акциясы өткізілді.

Ақсу ауданының аумағында 2017-2018 жылдар бойынша 8 оқиға тіркелді, зардап шеккендер жоқ. Өкінішке орай қолданылып жатқан шараларға қарамастан автокөлігтегі өрт  оқиғалары бүгінгі күнге дейін тіркелуде.

Өрттердің негізгі себептері бұл  автокөліктердің электр жүйесінің қысқа тұйықталуы өрт қауіпсіздігі ережелерінің бұзылуы, сонымен қатар жанар жағар майдың төгілуі және  салонда темекі шегуі болып табылады.

01 Ақпан 2018 18:02
Электронды тауарларды саудалауды салықтық басқаруға

Салық салу мақсаттары үшін Салық кодексінің 1-бабының 65) тармақшасы тауарлардағы электрондық сауда тұжырымдамасы айқындаған.

Тауарлармен электрондық сауда – бір мезгілде мынадай шарттар сақталған кезде:

тауарларды өткізу жөніндегі мәмілелерді ресімдеу электрондық нысанда жүзеге асырылса;

Страницы: 12345
Өрт қауіпсіздік айлығы жалғасуда

16 Ақпан 2018
Салық кодексінің нормаларын түсіндіру семинар өткізетінін хабарлайды.

16 Ақпан 2018
Қағазбастылықтан құтқаратын «Анықтамасыз қызмет» сервисі іске қосылды