Валюта бағамдары

Дауыс беру

Аудан жаңалықтары

Көлік құралдары салығын төлеу мерзімі және есептеу тәртібі 19 апреля 2017

Салық төлеуші   әрбір көлік құралы бойынша салық  ставкасын негізге ала отырып, салық кезеңі үшін салық сомасын дербес есептейді. Ауыл  шаруашылығы  өнімдерін өндіруші заңды тұлғалар және ауылдық тұтыну кооперативтері үшін арнаулы салық режимдерін қолданатын салық төлеушілерге  көлік құралдары салығының 70 пайызы азайтылады. Көлік құралы меншік құқығында, шаруашалық жүргізу немесе басқа жағдайда салық кезеңінен аз уақыт болған  жағдайда, іс жүзінде болған кезең үшін салықтың жылдық сомасын он екіге бөліп көлік құралы меншік құқығында болған айлардың санына көбейту арқылы есептеледі.Салық төлеу  бекітілген көлік құралдары  салығының ставкалары арқылы есептеледі. Бұл ретте салықты есептеу үшін республикалық бюджет туралы Заңда белгіленген  және тиісті қаржы жылының  1  қаңтарына қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш қолданылады.Көлік құралдарын пайдалану мерзімі көлік құралдарының паспортында көрсетілген шығарылған жылы негізінде есептелінеді.

Меншік құқығында  1 шілдеге дейін көлік құралдары болған  заңды тұлғалар, салық төлеуді салық объектісінің тіркелген жері бойынша ағымдардағы төлемдерді енгізу арқылы салық кезенінің  5-ші  шілдесінен кешіктірмей жүргізіеді..Егер   алынған көлік құралдары  меншік  құқығына салық кезеңінің 1-ші  шілдесінен кейін тіркелсе,  заңды тұлғалар  салық кезеңі үшін декларцияны табыс ету  мерзімі басталғаннан кейінге он күнтізбелік күн ішінде көлік құралдары салығын төлеуге тиіс. Жеке тұлғалар үшін салық төлеу мерзімі салық кезеңінің  31 желтоқсанына дейін  болып табылады. Салықты төлеу салық объектісінің тіркелген орны бойынша жүргізіледі. Көлік құралдары салығын есептеу  мен төлеу үшін салық кезеңі- күнтізбелік жыл болып саналады.Заңды  тұлғалар көлік құралдары салығын есеп-қисабын  ағымдағы   салық кезеңінің 5-ші шілдесінен кешіктірмей, сондай –ақ декларацияны есепті жылдың 31 науырызынан  кешіктірмей салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша салық органына табыс етеді.

Жетекші маман                                              Исабеков Қ.

Аудан жаңалықтары
24 апреля
Мемлекеттік органдардан ноу-хауды сынауға әзірше тек Бас прокуратура ғана бел байлады. Бүгінгі күннен бастапэлектрондық үкімет порталынан соттылығы жоқ туралы анықтама

19 апреля
Өз ісіңді таңдар алдында қандай мамандықтар бар екендігін және бұл мамандықтың не үшін керектігін біліп алу мектеп бітіргелі отырған түлектер
19 апреля
       Әлемдегі бес мыңнан астам ұлт пен ұлыстың жүз тоқсан екісі ғана тәуелсіз болып, мемлекеттік деңгейге жетті. Соның бір де

19 апреля
Алматы облысы Мемлекеттік кірістер департаменті, Ақсу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасыҚазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу және кедендік әкімшілендіру

19 апреля
.Салық кодексінің 12-бабы 1-тармағы: 25-1) «қыздырылатын темекісі бар өнімдер» және 45-2) «электрондық сигартеттер» ұғымымен толықтырылды;
19 апреля
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес

19 апреля
              «ЭКСПО-2017» халықаралық арнайыландырылған көрмені өткізуге дайындық шегінде Мемлекет басшысының ЭКСПО билетінің құнын теміржолмен жол жүру құжаты (билеті) құнына қосу