Валюта бағамдары

Дауыс беру

Аудан жаңалықтары

Көлік құралдары салығын төлеу мерзімі және есептеу тәртібі 19 апреля 2017

Салық төлеуші   әрбір көлік құралы бойынша салық  ставкасын негізге ала отырып, салық кезеңі үшін салық сомасын дербес есептейді. Ауыл  шаруашылығы  өнімдерін өндіруші заңды тұлғалар және ауылдық тұтыну кооперативтері үшін арнаулы салық режимдерін қолданатын салық төлеушілерге  көлік құралдары салығының 70 пайызы азайтылады. Көлік құралы меншік құқығында, шаруашалық жүргізу немесе басқа жағдайда салық кезеңінен аз уақыт болған  жағдайда, іс жүзінде болған кезең үшін салықтың жылдық сомасын он екіге бөліп көлік құралы меншік құқығында болған айлардың санына көбейту арқылы есептеледі.Салық төлеу  бекітілген көлік құралдары  салығының ставкалары арқылы есептеледі. Бұл ретте салықты есептеу үшін республикалық бюджет туралы Заңда белгіленген  және тиісті қаржы жылының  1  қаңтарына қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш қолданылады.Көлік құралдарын пайдалану мерзімі көлік құралдарының паспортында көрсетілген шығарылған жылы негізінде есептелінеді.

Меншік құқығында  1 шілдеге дейін көлік құралдары болған  заңды тұлғалар, салық төлеуді салық объектісінің тіркелген жері бойынша ағымдардағы төлемдерді енгізу арқылы салық кезенінің  5-ші  шілдесінен кешіктірмей жүргізіеді..Егер   алынған көлік құралдары  меншік  құқығына салық кезеңінің 1-ші  шілдесінен кейін тіркелсе,  заңды тұлғалар  салық кезеңі үшін декларцияны табыс ету  мерзімі басталғаннан кейінге он күнтізбелік күн ішінде көлік құралдары салығын төлеуге тиіс. Жеке тұлғалар үшін салық төлеу мерзімі салық кезеңінің  31 желтоқсанына дейін  болып табылады. Салықты төлеу салық объектісінің тіркелген орны бойынша жүргізіледі. Көлік құралдары салығын есептеу  мен төлеу үшін салық кезеңі- күнтізбелік жыл болып саналады.Заңды  тұлғалар көлік құралдары салығын есеп-қисабын  ағымдағы   салық кезеңінің 5-ші шілдесінен кешіктірмей, сондай –ақ декларацияны есепті жылдың 31 науырызынан  кешіктірмей салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша салық органына табыс етеді.

Жетекші маман                                              Исабеков Қ.

Аудан жаңалықтары
24 мая
«Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мүмкіндіктері шектеулі азаматтарға қолжетімділігін арттыруға ерекше назар бөлінеді.

22 мая
«Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорация азаматтардың тез және қолайлы қызмет алуы үшін тұрақты түрде жұмыс істеуде. Біз Сіздерге бүгінгі күні
22 мая
Шілде айынан басталатын міндетті медициналық сақтандыруға қатысушы санатыңызды қазірден анықтап алыңыз.

19 мая
2017 жылдың мамыр айының 22-і күні Ақсу ауданының прокуратурасында «Ашық есік күні» акциясы өтеді.
19 мая
Қазіргі уақытта кәсіби мемлекеттік аппаратты құру мақсаты маңызды орын алуда. Осы мақсатқа жету үшін Агенттік «100 нақты қадам» Ұлт жоспарын

17 мая
Алматы, Қазақстан – БЖЗҚ-нда 2016 жылғы зейнетақы және өзіндік активтері бойынша қаржылық есептілігіне сыртқы аудит жүргізілді. Тәуелсіз аудиторлық компанияның қорытындысына
17 мая

16 мая
Ақсу ауданының әкімдігі «Парасыз болашаққа БІРГЕ!» атты науқаны  аясында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мобильді топ ақпараттық -  түсіндіру жұмыстары мен азаматтарды
16 мая
Қазақстан Республикасының заңнамасы бойынша қаржы пирамидасының кестесін пайдаланып кәсіпкерлік қызметпен айналысатын тұлғаларға жауапкершілік көзделген.

16 мая
Ақсу ауылында Міндетті әлумекттік медициналық сақтандыру бойынша, Аудандық орталық ауруханамен

Республиканың жаңалықтары

Государственные ресурсы