Валюта бағамдары

Дауыс беру

Аудан жаңалықтары

Көлік құралдары салығын төлеу мерзімі және есептеу тәртібі 19 апреля 2017

Салық төлеуші   әрбір көлік құралы бойынша салық  ставкасын негізге ала отырып, салық кезеңі үшін салық сомасын дербес есептейді. Ауыл  шаруашылығы  өнімдерін өндіруші заңды тұлғалар және ауылдық тұтыну кооперативтері үшін арнаулы салық режимдерін қолданатын салық төлеушілерге  көлік құралдары салығының 70 пайызы азайтылады. Көлік құралы меншік құқығында, шаруашалық жүргізу немесе басқа жағдайда салық кезеңінен аз уақыт болған  жағдайда, іс жүзінде болған кезең үшін салықтың жылдық сомасын он екіге бөліп көлік құралы меншік құқығында болған айлардың санына көбейту арқылы есептеледі.Салық төлеу  бекітілген көлік құралдары  салығының ставкалары арқылы есептеледі. Бұл ретте салықты есептеу үшін республикалық бюджет туралы Заңда белгіленген  және тиісті қаржы жылының  1  қаңтарына қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш қолданылады.Көлік құралдарын пайдалану мерзімі көлік құралдарының паспортында көрсетілген шығарылған жылы негізінде есептелінеді.

Меншік құқығында  1 шілдеге дейін көлік құралдары болған  заңды тұлғалар, салық төлеуді салық объектісінің тіркелген жері бойынша ағымдардағы төлемдерді енгізу арқылы салық кезенінің  5-ші  шілдесінен кешіктірмей жүргізіеді..Егер   алынған көлік құралдары  меншік  құқығына салық кезеңінің 1-ші  шілдесінен кейін тіркелсе,  заңды тұлғалар  салық кезеңі үшін декларцияны табыс ету  мерзімі басталғаннан кейінге он күнтізбелік күн ішінде көлік құралдары салығын төлеуге тиіс. Жеке тұлғалар үшін салық төлеу мерзімі салық кезеңінің  31 желтоқсанына дейін  болып табылады. Салықты төлеу салық объектісінің тіркелген орны бойынша жүргізіледі. Көлік құралдары салығын есептеу  мен төлеу үшін салық кезеңі- күнтізбелік жыл болып саналады.Заңды  тұлғалар көлік құралдары салығын есеп-қисабын  ағымдағы   салық кезеңінің 5-ші шілдесінен кешіктірмей, сондай –ақ декларацияны есепті жылдың 31 науырызынан  кешіктірмей салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша салық органына табыс етеді.

Жетекші маман                                              Исабеков Қ.

Аудан жаңалықтары
26 июня
«Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы «Қайтыс болуды тіркеу» және «Жерлеуге арналған бір жолғы төлемдерді тағайындау» композиттік қызметтерін ресімдеу рәсімін жеңілдете

26 июня
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының тұрғындарының мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталығында дайын жүргізуші куәлігін алу үшін күтуі қажет емес. Бұл
23 июня
Алматы, Қазақстан. 2017 жылдың 4 айы ішінде зейнетақы жинақтарының таза инвестициялық табысы 92,2 млрд теңгені құрады. 2017 жылғы 1 мамырдағы

23 июня
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының (БЖЗҚ/Қор) ақпараттық арналарына жиі келіп түсетін сұрақтардың бірі – шетелге тұрақты тұруға кетуге байланысты БЖЗҚ-дан зейнетақы
23 июня
«Армысыз! Қанеки, емін-еркін әңгімелесейік! Маған жақынырақ келіңіз! Сізге Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының электрондық қызметтері жайлы әңгімелеп берсем деймін».

23 июня
Бүгінде Қазақстанның зейнетақы жүйесі үш деңгейден тұратыны белгілі. Оның құрамындағы ортақ және жинақтаушы зейнетақы құрамдауыштары  өзара оңтайлы үйлестірілген.
23 июня
Қазақстанда зейнетақы жинақтарының сақталуын қамтамасыз ету бойынша бірегей мемлекеттік кепілдік моделі жұмыс істейді. Осы моделге сәйкес «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру

21 июня
 «Ақсу ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі  2017 жылдың 22 мамырында аудан әкімі Ә.Далбағаевпен бекітілген «Мемлекеттік қызметшілер күні»