Валюта бағамдары

Алматы

Дауыс беру

Аудан жаңалықтары

Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы 19 апреля 2017

Алматы облысы Мемлекеттік кірістер департаменті, Ақсу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасыҚазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу және кедендік әкімшілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 30 қарашадағы № 26-VІ заңымен Салық кодексінің 67, 162 және 364 баптарына 2017 жылғы 1 қаңтардан күшіне енетін өзгерістер енгізілгенін хабарлайды.

Сонымен қатар, «Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 587 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 31 қазандағы № 579 бұйрығыменҚазақстан Республикасының азаматтары бойыншажеке табыс салығы (ЖТС)және әлеуметтік салық бойынша декларациясы ЖТСжәне әлеуметтік салық бойынша декларациясынаөзгертіліп шетелдiктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың табыстарынан салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді есептеу бойынша ақпарат қөрсетілетін қосымшасымен толықтырылды, яғни 200.00 және 210.00 нысандары 2017 жылғы 1 шілдеден қолданысқа енетінбір ортақ ЖТС және әлеуметтік салық бойынша декларациясына(СЕН 200.00) нысанына біріктірілді.

Бұл ретте, кәзіргі уақытта «Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 587 бұйрығының(әрі қарай – Бұйрық) біріктірілген СЕН 200.00  және оны толтыру ережелерін қолданысқа ену мерзімі бөлімінеөзгертулеренгізу жұмыстары жүргізілуде.

Қазақстан Республикасының  «Құқықтық актілер туралы» заңының 11 бабының 3 тармағына сәйкес егер нормативтiк құқықтық актiнiң өзiнде оның қандай да бiр құқық нормасы қосымша нормативтiк құқықтық акт негiзiнде қолданылатындығы көрсетiлсе, онда бұл норма негiзгi және қосымша нормативтiк құқықтық актiге сәйкес қолданылады.

Қосымша нормативтiк құқықтық акт қабылданғанға дейiн тиiстi қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілер қолданылады

Жоғарыда жазылғанга сәйкес, Бұйрыққа енгізілетін өзгерістердің күшіне енгенге дейін, салық агенттерінің Қазақстан азаматтары, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар бойынша салық есептілігін ұсыну міндетерін орындау мақсатында Бұйрықпен бекітілген 200.00 және 210.00 нысандарын тапсыруы, Салық кодексінің 584-бабына сәйкес салық агенттерінің міндетерінің орындалуы деп саналады.

Бұйрыққа енгізілетін өзгерістердің күшіне енгеннен кейін салықтық міндеттемені орындағанда, біріктірілген СЕН 200.00 тек қана салық есептілігін ұсынбаған салық төлеушілермен тапсырылады, аталған міндеттеме салық есептілігін 200.00 және 210.00 нысандарындатапсырып қойған салық агенттеріне таратылмайды.

Ақсу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы

Аудан жаңалықтары
24 мая
«Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мүмкіндіктері шектеулі азаматтарға қолжетімділігін арттыруға ерекше назар бөлінеді.

22 мая
«Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорация азаматтардың тез және қолайлы қызмет алуы үшін тұрақты түрде жұмыс істеуде. Біз Сіздерге бүгінгі күні
22 мая
Шілде айынан басталатын міндетті медициналық сақтандыруға қатысушы санатыңызды қазірден анықтап алыңыз.

19 мая
2017 жылдың мамыр айының 22-і күні Ақсу ауданының прокуратурасында «Ашық есік күні» акциясы өтеді.
19 мая
Қазіргі уақытта кәсіби мемлекеттік аппаратты құру мақсаты маңызды орын алуда. Осы мақсатқа жету үшін Агенттік «100 нақты қадам» Ұлт жоспарын

17 мая
Алматы, Қазақстан – БЖЗҚ-нда 2016 жылғы зейнетақы және өзіндік активтері бойынша қаржылық есептілігіне сыртқы аудит жүргізілді. Тәуелсіз аудиторлық компанияның қорытындысына
17 мая

16 мая
Ақсу ауданының әкімдігі «Парасыз болашаққа БІРГЕ!» атты науқаны  аясында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мобильді топ ақпараттық -  түсіндіру жұмыстары мен азаматтарды
16 мая
Қазақстан Республикасының заңнамасы бойынша қаржы пирамидасының кестесін пайдаланып кәсіпкерлік қызметпен айналысатын тұлғаларға жауапкершілік көзделген.

16 мая
Ақсу ауылында Міндетті әлумекттік медициналық сақтандыру бойынша, Аудандық орталық ауруханамен

Республиканың жаңалықтары

Государственные ресурсы