Валюта бағамдары

Алматы

Дауыс беру

Аудан жаңалықтары

Парламент Сенатының депутаттары «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясында болды 18 апреля 2017

ҚР Парламенті Сенатының Экономикалық саясат, инновациялық даму және кәсіпкерлік комитетінің депутаттары «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясының объектілерін аралады. Ақпарат және коммуникациялар министрі Дәурен Абаев, Ұлттық экономика вице-министрі Серік Жұманғарин және «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясының Басқарма төрағасы Абылайхан Оспановтың қатысуымен өткен дөңгелек үстел барысында мемлекеттік корпорацияның жұмысы, жыл қорытындысы мен алдағы жоспарлары талқыланды.

Кездесу барысында сенаторларға «100 нақты қадам» - ұлт жоспарының жүзінші қадамының іске асырылуы шеңберінде «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы жұмысының «бір терезе» қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету, әлеуметтік төлемдерді есептеу және жер кадастрын жүргізу, жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру бағытындағы объектілерін таныстырып көрсетті.

Бұл жұмыс сапары Целиноград ауданы Акмол ауылындағы Халыққа қызмет көрсету орталығы бөлімінен басталды. Мұнда азаматтар электрондық үкімет порталы арқылы өз беттерінше мемлекеттік қызмет түрлерін алуға болатын «Connection Point» өзіне-өзі қызмет көрсету секторының жұмысы қонақтардың аса назарында болды. Астана қаласы бойынша Жер кадастры және жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру департаментінде сенаторларды мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің  және жылжымайтын мүлік тіркелімінің мемлекеттік деректер базасының жұмысымен таныстырды. Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есптеу орталығына барған кезде сенат депутаттарына құжат қабылданған сәттен бастап істің электрондық макетін қалыптастырғанға дейінгі әлеуметтік түсімдердің есептелуі барысы таныстырылды.

Естеріңізге сала кетейік, «Азаматтарға арналған үкімет» өз жұмысын 2016 жылдың сәуір айында бастаған. Жаңа мемлекеттік корпорация құрамына жұмыс істеп тұрған «Халыққа қызмет көрсету орталығы», «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы», «Жылжымайтын мүлік орталығы» және «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық» - төрт республикалық мемлекеттік кәсіпорын енді. Бір жыл ішінде «Азаматтарға арналған үкімет» 37 млн. мемлекеттік қызметті көрсетіп үлгерді.

Алдағы уақыттағы міндеттер қатарында мемлекеттік корпорацияның азамат-мемлекет қатынастарын өзгертудің негізгі драйвері болуына мүміндік беретін                               2.0 трансформациясын енгізу кезеңі тұр, ол мемлекеттік қызметтерді алу кезінде қарапайымдылық, қолжетімділік, сапа және жайлылық принциптеріне бағытталған.

«Азаматтарға арналған үкімет»

мемлекеттік корпорациясы»

коммерциялық емес акционерлік

қоғамының баспасөз қызметі

Аудан жаңалықтары
26 июня
«Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы «Қайтыс болуды тіркеу» және «Жерлеуге арналған бір жолғы төлемдерді тағайындау» композиттік қызметтерін ресімдеу рәсімін жеңілдете

26 июня
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының тұрғындарының мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталығында дайын жүргізуші куәлігін алу үшін күтуі қажет емес. Бұл
23 июня
Алматы, Қазақстан. 2017 жылдың 4 айы ішінде зейнетақы жинақтарының таза инвестициялық табысы 92,2 млрд теңгені құрады. 2017 жылғы 1 мамырдағы

23 июня
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының (БЖЗҚ/Қор) ақпараттық арналарына жиі келіп түсетін сұрақтардың бірі – шетелге тұрақты тұруға кетуге байланысты БЖЗҚ-дан зейнетақы
23 июня
«Армысыз! Қанеки, емін-еркін әңгімелесейік! Маған жақынырақ келіңіз! Сізге Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының электрондық қызметтері жайлы әңгімелеп берсем деймін».

23 июня
Бүгінде Қазақстанның зейнетақы жүйесі үш деңгейден тұратыны белгілі. Оның құрамындағы ортақ және жинақтаушы зейнетақы құрамдауыштары  өзара оңтайлы үйлестірілген.
23 июня
Қазақстанда зейнетақы жинақтарының сақталуын қамтамасыз ету бойынша бірегей мемлекеттік кепілдік моделі жұмыс істейді. Осы моделге сәйкес «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру

21 июня
 «Ақсу ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі  2017 жылдың 22 мамырында аудан әкімі Ә.Далбағаевпен бекітілген «Мемлекеттік қызметшілер күні»